Dekoratyviniai augalai

TRISKIAUTIS MIGDOLAS

Lapai nuo plačiai elipsiškų iki atvirkščiai kiaušiniškų, 3-6(10) cm ilgio, ištęsta smailia viršūne, stambiais dvigubai dantytais kraštais, dažnai negiliai 3-skiaučiai, pleištišku pamatu, žalia, plika viršutine ir nežymiai plaukuota apatine puse, trumpu lapkočiu. Žiedai rausvi, 2-2,5 cm skersmens, beveik bekočiai, pavieniai arba po du. Žydi prieš lapams skleidžiantis, gegužės mėnesį. Šalčiams atsparus.

 

 

 

ŠTAMBINĖS ROŽĖS 

Būna vieno ar net kelių skiepų. Rožės žydi visą vasarą, mėgsta saulę. Gerai auga vidutinio derlingumo, normalaus drėgnumo dirvoje. Spalvos: raudona, tamsiai bordo, rožinė, oranžinė, geltona.

 

 

 

BLINDĖS 

Tai svyrantis, spyruoklinis medelis. Aukštis priklauso nuo įskiepio aukščio. Vertinama dėl didelių žiedų (vadinamųjų kačiukų), tankios, greitai užaugančios lajos. Krūmas atsparus šalčiui, lengvai formuojamas, mėgsta drėgnas vietas. Sodinama po vieną.

 

 

 

 FORZICIJA

Tai Anksti pavasarį ryškiai geltonai žydintis krūmas. Žydėjimo metu būna dar be lapų. Vasarą puošia aplinką tamsiai žaliais lapais ir gražia krūmo forma. Tai nesunkiai formuojamas krūmas, tačiau gausiau žydi nekarpomas Tai krūmas kuris užauga iki 2 m. aukščio. Sodinti reikia saulėtoje vietoje. Krūmas nėra išrankus dirvai ir yra labai atsparus šalčiui.

 

 

 

 

RODODENDRAI

 

Visžalis krūmas. Užauga iki 1 m aukščio ir 1.3 m pločio. Žydi gegužės-birželio mėn. Mėgsta dalinį ir visišką pavėsį, rūgščią, humusingą dirvą. Atsparus šalčiams.

 

 

 

 

 GYVATVORINĖS TUJOS

 

Tuja (Tuja vakarinė 'Holmstrup') turi siaurai kūgišką lają. 15-kos metų augalo aukštis – 1.5-2 m, plotis – 0.5-0.8 m. Metinis prieaugis į aukštį - 5-10 cm, į plotį - 4 cm. Užauga iki 2.5-3 m aukščio ir 0.8-1 m pločio. Žvyniški, tamsiai žali lapai. Vidutinio derlingumo ir derlinga, normalaus drėgnumo priesmėlio ir lengvo priemolio rūgštoka ar kalkinga dirva. Želdynuose sodinama pavieniui ir grupėmis, taip pat eilėmis. Tinka vidutinio aukščio ir aukštoms karpomoms gyvatvorėms.

 

 



SMARAGDINĖS TUJOS

 

Šios tujos užauga iki 1,5 m. aukščio. Laja siaurai kūgiška. Užauga iki 3 - 4 m aukščio ir 1 - 1.4 m pločio. Lapai žvyniški, sodriai žali, žvilgantys. Gerai auga vidutinio derlingumo, normalaus drėgnumo dirvoje. Mėgsta saulėtas vietas ir dalinį pavėsį.

 

 

 

 

KADAGIAI

 

 

 

   

Tai lėtai augantis, tankus spygliuotis. Gerai auga vidutinio derlingumo, normalaus drėgnumo dirvoje. Mėgsta saulėtas vietas ir dalinį pavėsį.

 

 

 

 

MAGNOLIJA

 

Dešimties metų magnolijos aukštis būna apie 3 m, plotis apie 2-3 m. Turi labai didelius ir kvapnius žiedus. Pradeda žydėti gegužės mėnesį. Žydėjimo laikotarpis trunka apie 2 savaites. Magnolija gerai auga saulėtoje vietoje bei silpnai rūgščioje dirvoje. Tinkama apsodinti nedidelius sodus, kiemus. Atspari šalčiams, tačiau jaunus medžius patariama apsaugoti nuo šalto vėjo ir pavasarinių šalnų.

 

 

 

 

ALYVOS

 

Tai skiepytas alyvos medelis. Žiedai kvepiantys, žydi gegužės-birželio mėn. Gerai auga normalaus derlingumo dirvoje. Mėgsta saulėtas vietas ir dalinį pavėsį.

 

 

 

 

MAUMEDŽIAI

 

Tai skiepyti dekoratyviniai medeliai. Svyruoklinės formos japoniniai maumedžiai (f. pendula) natūraliai užauga iki 6-10 m, bet dažniausiai skiepijami į rūšinius augalus, todėl aukštis priklauso nuo poskiepio ir paprastai siekia 0,5-1,5 m. Labai gražiai atrodo pasodinti pievelėje, prie alpinariumo, laiptų ar baseino.

 

 

 Daugiau informacijos rasite čia.

 

Jūsų prekių krepšelyje:
Kiekis: 0 vnt.
Kaina: 0 Eur
garden girl
garden girl
garden girl